Ekonomi

Borsa İstanbul Grubu eğitim programlarına devam ediyor

Borsa İstanbul Kümesi, Borsa İstanbul’un işleyişi, piyasaları, ürün ve hizmetlerine ilişkin temel konularda eğitimlere devam ediyor.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, Borsa İstanbul Grubu’nun eğitim faaliyetleri kapsamında Dış Eğitim Programları kataloğunun yayınlanmasıyla birlikte program, Türkiye’nin farklı şehirlerinden paydaşlardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Bu kapsamda 60’ın üzerinde eğitim programı; Aracı kurum çalışanları, bankalar, finansal kuruluşlar ve portföy yönetim şirketlerinin çalışanları, veri dağıtım kuruluşları, halka açılmayı planlayan halka açık şirketlerin çalışanları, KAP ve ortak yerleşim hizmeti alan/alacak üye kuruluşlar gibi paydaşların kullanımına sunulmaktadır. .

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Temel bilgi ve farkındalığın yanı sıra teknik bilginin de önemli olduğu sermaye piyasalarına ilişkin daha sistematik ve kapsamlı eğitim olanakları sunmak amacıyla hazırladığımız ve paydaşlarımıza sunmaya başladığımız Borsa İstanbul Dış Eğitim Programlarımız, sektöre derinlik kazandıracaktır. Borsa İstanbul Kümelenmesi içerisindeki aracı kurumlar ve diğer paydaşlar arasındaki sinerjiyi destekleyerek sermaye piyasalarında farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Borsa İstanbul Yurt Dışı Eğitim Programları Kataloğunda yer alan eğitim tarihleri; “Web sitemiz üzerinden alınan ön talepler doğrultusunda oluşturulmuştur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu